fbpx
We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Usefull links

Contact us

Ostukorv
0.00
Blog

Marjad aitavad tugevdada immuunsüsteemi!

Kas tarbid piisavalt vitamiine? Antiüksüdandid, vitamiin C  aitavad toetada immuunsüsteemi. Marjad on vitamiinidest pungil.

Igasugune kuumutamine kui sügavkülmutamine vähendab nii C-vitamiini kui ka teiste toitainete olemasolu nii marjades kui ka muudes toiduainetes. Seetõttu ei ole näiteks poest ostetud smuutid niivõrd täisväärtuslikud kui enda tehtud värsketest marjadest. Värsked marjad on tõelised supertoidud: nad sisaldavad ohtralt vitamiine kui antioksüdante. Teeme siinkohal väikese ülevaate, mida suudavad meie kehale pakkuda mustikad, vaarikad, maasikad.


Mustikad sisaldavad C-vitamiini, mangaani ja palju kiudaineid.Mustikates leidub polüfenoole, millel on antioksüdantidele iseloomulikke omadusi, samuti aitavad need põletikke vähendada ja seeläbi väheneb ka erinevate haiguste risk. Mustikad aitavad ka vererõhku alandada.Mustikate söömine võib aidata ennetada mälukaotust, mis tavaliselt kimbutab vanemas eas inimesi. Mustikad võivad aidata vähktõvega võidelda. Mustikates on antioksüdante, mis võivad aidata vähiriski vähendada.


Vaarikad sisaldavad rikkalikult kaltsiumi, kaaliumi, suhkruid, orgaanilisi happeid, fosforit, rauda ja teisi mineraalaineid ning A, B ja C vitamiini. Meditsiiniliselt on tõestatud, et vaarikad aitavad kaitsta mitmesuguste vähkkasvajate vastu. C-vitamiin kaitseb vähi vastu ja südame- ja veresoonkonna haiguste vastu ning on immuunsuse ergutaja. Vaarikas sisaldab fütokemikaale, mis tapab bakterid ja viirused.

Behind the Scenes
Behind the Scenes

Maasikas sisaldab palju kasulikke mikroelemente: rauda, vaske, koobaltit, mangaani, tsinki ja joodi. Vitamiinidest sisalduvad maasikates A, B, E, K ja otse loomulikult ka C. Näiteks viiest keskmise suurusega maasikast saab sama palju C-vitamiini kui ühest suurest apelsinist. Maasikad turgutavad immuunsussüsteemi, olles suurepärased C-vitamiini allikad. Samuti sisaldavad nad palju fenoole, mis on ühed tugevaimad teadaolevad antioksüdandid.