fbpx
We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Usefull links

Contact us

Ostukorv
0.00
Blog

Maasikas maksab talvel 8€/kg – kas vähe või palju?

Olles juba pikalt olnud marjade, sh külmkuivatatud marjade entusiast, siis olen palju kuulnud, et külmkuivatatud marjad on kallid. Minu jaoks on tuttavad sellised laused: “Ma ei osta elu sees mingit asja, mis kaalub 30g ja maksab 3-4eurot”. “Maasikakilo maksab suvel 3-4€kg, nüüd küsitakse 80g eest 7€”.

Kui inimene annab mulle aega selgitada, siis teen seda alati suurima heameelega. Esiteks, vaatame fakte: 100g külmkuivatatud maasikate valmistamiseks läheb vaja 1kg värskeid maasikaid. Sisuliselt väheneb värske marja kaal umbes kümme korda, mõnel juhul vähem ja mõnel juhul rohkem. Seejuures marja gabariit ei muutu. Nüüd vaatame korraks külmkuivatusprotsessi. Rääkimata siinkohal hirmkallitest seadmetest ja tehasest, mida külmkuivatamiseks vaja läheb, on tootmise jaoks vaja veel palju elemente: töötajad, kaalumised, pakendid, etiketid, transport jne. See kõik võimaldab meil süüa täisväärtuslikke ja toitainerikkaid marju ka sügisest kevadeni kui värskete marjade hooaeg on ammu läbi. Lisaks, erinevalt värsketest marjadest, ei lähe külmkuivatatud marjad nii kiiresti käest ära (tänu taassuletavale pakendile) ning on oluliselt toitainerikkamad kui näiteks sügavkülmutatud marjad, mille käigus läheb palju vitamiine kaotsi. Kui nüüd liita kokku kõik protsessid ja tegevused, mis sel teekonnal läbitakse, siis on võime esitada uuesti sama küsimuse, kas külmkuivatatud marjad maksavad palju või vähe?

Kui leiad, et hind on õiglane ja maasikaisu tuli peale, siis hetkel on e-poes maasikal tavapärasest odavam hind: https://myberries.eu/e-pood-kulmkuivatatud-marjad/

Tervislikku ja vitamiinirikast sügist!

MyBerries asutaja, marjaentusiast Jaanus