fbpx
We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Usefull links

Contact us

Ostukorv
0.00
Blog

Külmkuivatatud marjad – parim alternatiiv värskele marjale

Külmkuivatatud marjad on kasulikud

Sügisest kevadeni vajavad Põhjamaade inimesed vitamiine, et immuunsüsteem suudaks talviste viirushaigustega võidelda. Külmkuivatuse suurim eelis on see, et protsessi käigus jääb suur enamik marjades sisalduvatest vitamiinidest alles, seda oluliselt rohkem kui näiteks sügavkülmutamise puhul.

Vitamiinid lastele ja täiskasvanutele

Marjad on teada-tuntud supertoidud oma ülikasulikule omaduste poolest. Mis aga kõige tähtsam, lastele meeldivad üldjuhul külmkuivatatud marjad väga ja nad võivad süüa neid lõputult. Mis aga saab lapsevanemale veel rohkem meeldida kui see, et laps sööb looduslikke vitamiine ja seda heal meelel. Tõelised supertoidud pohl, jõhvikas ja astelpaju, on aga suurepärased lisandid hommikusmuutisse, jogurtile või kohupiimakreemile. Nende võlumarjade maitse on pisut liiga intensiivne niisama söömiseks, kuid lisandina teevad oma töö ära. Seevastu külmkuivatatud maasikad, vaarikad, murelid, mustikad ja mango on lisaks oma kasulikele omadustele ka suurepärased maitseelamused nii lastele kui ka täiskasvanutele. Loe ka lühiülevaadet marjade ja puuviljade kasulikest omadustest:

https://naisteleht.ohtuleht.ee/668348/marjad-ja-head-rasvad-hoiavad-malu-korras

https://alkeemia.delfi.ee/tervis/taimetarkused/superviljad-20-maitsva-vilja-haigusipeletavad-omadused?id=72375261

https://tervis.elu24.ee/4087323/marjad-mis-ei-lase-vahil-levida

Külmkuivatamine

Külmkuivatamine on täiuslik lahendus toidu säilitamiseks. Protsessi käigus eemaldatakse marjast vesi (ca 95%), kuid seejuures säilib marjade loomulik lõhn, maitse, välimus ja toiteväärtus, muutub vaid tekstuur, mis pärast külmkuivatamist muutub pehmest krõmpsuks. Alles jäävad ka vitamiinid. Lisaks puudub vajadus lisada säilitusaineid, sest veesisaldus marjas on sedavõrd väike.