fbpx
We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Usefull links

Contact us

Ostukorv
0.00
Blog

Kui laps sööb liiga palju magusat…

Lapsevanemana olin hädas, kui 2-aastane nõudis kommi, šokolaadi, jäätist, kõike ja kogu aeg 🙂 Sageli leidsin end mõttelt, et mu laps sööb liiga palju ebatervislikku kraami. Teised lapsevanemad ilmselt mõistavad, et keelamine ja järeleandmine käivad sageli käsikäes ja tunnistan ausalt, et libastusin sel teel korduvalt ja korduvalt. Sageli kulmineerus lugu selliselt, et isa pugis koos pojaga komme. Hiljem tundsin end pahasti ja hoolimatu lapsevanemana, kes ei suuda oma lapse toitumist kontrollida.

Nüüd tuleb jutt kui halvas telepoe reklaamis, aga päriselt, nii ka juhtus. Olles tegelenud värskete marjadega juba aastaid, siis eelmisel sügisel avastasin enda ja eelkõige oma lapse jaoks külmkuivatatud marjad. Need on päriselt suurepärased asendajad lapsele, keda piinab magusaisu. Tänasel päeval pole mul enam kommide ja šokolaadidega mitte mingit probleemi. Lisan põhjendused, miks see nii on:

  • Külmkuivatatud marjad maitsevad lastele, nad võivad süüa neid suurtes kogustes.
  • Külmkuivatatud marjadele ei ole lisatud suhkruid, marjad on tõelised supertoidud – seega, las söövad ja väga hea, et söövad.
  • Marjadega saab maitsestada pudrusid, teha smuutisid jne. Hea fantaasia korral saab neid kasutada paljudes toidukordades.
  • Marjad on taskukohased, suurest pakist jätkub pikaks ajaks (mõned süüakse muidugi kiiresti käest ära).
  • Külmkuivatamine säilitab kuni 98% vitamiinidest – ma olen tõeliselt rahul ja õnnelik, et laps vabatahtlikult sellist vitamiinipommi pugib.

See oli ka üks suur põhjus, miks valmis MyBerries e-pood. Anname sellega võimaluse olla ka teistel tublid lapsevanemad, kes muudavad lapse toidulaua palju tervislikumaks.

Söögem marju ja olgem terved!

Jaanus 

MyBerries üks asutaja