fbpx
We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Usefull links

Contact us

Ostukorv
0.00
Blog

Kas isa on pettunud, kui ei saa isadepäevaks isejäätuvat õllekruusi? 

Eri uuringute järgi on Eestis üle kolmandiku lastest ülekaalulised või rasvunud. See osakaal on hirmutavalt kõrge ning see on kasvanud viimase 20 aastaga koguni kolm korda. Üheks selgeks põhjuseks on vähenenud liikumine, mis on tingitud interneti pealetungist. Vähem aega jääb puude otsas ronimiseks ja luureka mängimiseks. Seda enam tuleb tähelepanu pöörata toidulauale. Ma ei hakka siin propageerima, et sööge iga päev MyBerries`e marju. See oleks näotu. Pigem proovige muuta toidulaud juur- ja puuviljarikkamaks, rohkem valke ning vähem süsivesikuid, mis tulevad rammusast kastmest, suhkrujookidest, küpsistest, krõpsudest vms ülikõrge kaloraažiga ebatervislikest valikutest.

Suvel on lihtne, kõik veedavad väljas palju aega, söövad tervislikke grilltooteid koos värskete aiasaadustega, magustoidu asendab värske maasikas või mustikas, mis on toitumise koha pealt suurepärane. Sügisel ja talvel on raske, keeruline on lapsi õue saata, sest lapsevanemad ise ei taha ka vihma käes lõdiseda. Tegelikult peab käima, sest lapsed on parimad kopeerijad. Nad teevad kõik oma vanema järgi. Kui lapsevanemad istuvad terve õhtu teleka ees ja söövad ebatervislikku toitu, siis lapsed hakkavad täpselt sama tegema. Kui sunnid ennast ja leiad lahendusi, kuidas ka koleda ilmaga lastega väljas aega veeta, siis nad tulevad su ideedega väga hästi kaasa. Kas on see lihtsalt jalutamine, mänguväljakul turnimine või loomaaias käimine. Peaasi, et oleksite liikumises ja veedaksite kvaliteetaega värskes õhus. Siis on kogu pere tervem ja tugevam. Lumetuisu ja suurte miinuste ajal saab käia mängutubades või veekeskustes. Kogu eesmärk võiks olla nutiaega vähendada ja liikumist suurendada.

Tulles tagasi pealkirja juurde, kas isa on pettunud, kui ei saa isadepäevaks isejäätuvat õllekruusi, vaid hoopis mõne tervislikku elustiili toetava kingi. Tegelikult ei ole, vastupidi – terve pere võidab sellest. Iga kartulikrõps või komm, mis on asendatud juurvilja, puuvilja või marjaga, vähendab ülekaalu või rasvumise tõenäosust. Loomulikult on ka teisi tervislikke valikuid, mida lapsed armastavad. Peaasi, et neid oleks harjutud sööma.

Toitume tervislikult, liigume õues ja püsime terved!

PS! Kes on hädas tervisiku kingiideega, siis pakume omalt poolt lahenduse: https://myberries.eu/toode/xl-kinkepakk-koik-marjad-koos/

Tervitab Jaanus