fbpx
We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Usefull links

Contact us

Ostukorv
0.00
Blog

5 võimalust, kuidas külmkuivatatud marjad muudavad toidud maitsvamaks ja tervislikumaks.

Loomulikult usume ka meie MyBerries`s, et värsked marjad on üle kõige, tõelised supertoidud, mis on vitamiinidest pungil ning maitsevad suurepäraselt. Paraku on sageli nii, et värskeid marju pole alati võtta: kas pole parasjagu hooaeg või marju pole lihtsalt käepärast, värsked marjad säilivad perfektsetena teadupärast üsna lühikest aega. Sellisel juhul jääb kaks valikut, kas sügavkülmutatud või külmkuivatatud marjad. On teada, et külmkuivatamine säilitab kuni 98% marjades sisalduvatest vitamiinidest, mis on oluliselt rohkem kui sügavkülmutades. Seega, võimaluse korral eelistage külmkuivatamist. Viimase kasuks räägib veel see, et marju võib hoida toatemperatuuril ja pakid on taassuletavad, mis teeb külmkuivatatud marja tarbimise ja kasutamise lihtsaks, piirangutevabaks.

5 tervislikku soovitust, kus külmkuivatatud marju kasutada:

  1. Pudrud magusaks ilma suhkruta. Kui laps taunib hommikuputrusid või eelistab seda süüa ohtra suhkru/moosiga, siis proovige koos marjadega. Maasikas, mango, vaarikas, mustikas sobivad kõik suurepäraselt pudrule magusama maitse tekitamiseks.
  2. Muffinid on paljude laste (ja ka täiskasvanute) mitte kõige tervislikumad lemmikud. Siingi on lahendus olemas marjade näol, kui muffinid korralikult marju täis laduda, saab ebatervislikust juba tervislik.
  3. Hommikuhelbed on paljude laste (jällegi ka täiskasvanute) lemmikvalik hommikusöögiks. Selle üsna ebatervisliku valiku saab samuti marjadega palju paremaks muuta. Kui hommikuhelbeid süüakse koos piimaga, siis vähendage 50-70% helveste osakaalu ja asendage need külmkuivatatud marjadega. Toidukord muutub täisväärtuslikumaks ja oluliselt vitamiinirikkamaks.
  4. Smuutid, jogurtid, koogid maitsevad palju paremini koos marjadega. Lisage julgelt ning lisage ohtralt, pole olemas sellist võimalust, et marju liiga palju saab 🙂
  5. Õhtune snäkk võib sageli olla ebatervislik kartulikrõps, komm vms. Proovige luua olukord, et köögikapis oleks alati külmkuivatatud marjad olemas, kui õhtul tekivad isud, mis võivad lõppeda vale valikuga, siis proovige asendada need marjadega. Immuunsüsteem ütleb aitäh ning kaalgi hakkab rõõmsamaid uudiseid teatama.

Sööme marju ja püsime terved!

MyBerries üks asutaja

Jaanus