fbpx
We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Usefull links

Contact us

Ostukorv
0.00
Blog

5 põhjust, miks süüa mangot iga päev

Mango tugevdab immuunsust, parandab naha ja juuste tervist, parandab veresuhkru regulatsiooni, on kasulik silmadele ja võib kaitsta vähi eest.

Mangot on kutsutud ka puuviljade kuningaks. Seda põhjusel, et mango erakordselt kasulikud omadused torkavad konkurentide hulgast silma. Mango magusa maitse ja värvilise struktuuri taga peidavad ennast imelised omadused:

  1. Immuunsüsteem. Mangod sisaldavad ohtralt A-vitamiini, mis mängib olulist rolli immuunsüsteemis, sealhulgas valgete vereliblede tootmises. Vähene A-vitamiini kogus organismis muudab selle viirusinfektsioonidele oluliselt vastuvõtlikumaks.
  2. Naha ja juuste tervis. Siin mängivad olulist rolli nii A-kui ka C-vitamiin, mida mangost leiab samuti suures koguses. A-vitamiin reguleerib rasunäärmete tööd, mis hoiavad juuksed niiskete ja tervetena. C-vitamiin on vajalik kollageeni tootmiseks, mis hoiab naha elastse ja tervena.
  3. Veresuhkru regulatsioon. Ehkki mango sisaldab endas üsna palju suhkrut, usuvad teadlased, et bioaktiivsed ained ja antioksüdandid suudavad alandada vereglükoosi taset.
  4. Silmadele kasulik. Antioksüdandid luteiin ja zeaksatiin toetavad silmi mitmel moel. Need kaitsevad silma võrkkesta ja läätse, mis omakorda suurendab nägemisulatust, suurendab nägemise kontrastsust ning kaitsevad silmi ultraviolettkiirguse eest, hoiavad ära ka teatud silmahaigusi.
  5. Võib kaitsta vähi eest. Mango sisaldab üle kümne erineva polüfenooli, mis kaitsevad rakke DNA kahjustuste eest, mis võivad viia degeneratiivsete haigusteni, sealhulgas diabeet ja vähk. Loomadel tehtud uuringus vähendasid mangos sisalduvad antioksüdandid rinnavähi rakkude kasvu.

Kes soovib, saab täpsemalt lugeda siit: https://www.health.com/nutrition/health-benefits-mango 

Kellel tekkis juba vastupandamatu isu mango järele, saab seda rahuldada siit: https://myberries.eu/toode/mango-40-grammi

Tervislikke mangoseid vahepalasid soovides,

Jaanus 

MyBerries asutaja